eTarot.cz bTarot.cz

Výklad karet onlineBlog

Blog

#1 Nebe a peklo – Aljaška a rakovina

K šedesátým narozeninám jsem dostal od svých kamarádů dárek, kterým jsem si splnil svůj životní sen – zaplatili mně třítýdenní pobyt na Aljašce, spolu s nimi. Co vám mám říkat. Byla to nádhera. Ale protože celý život hodně přemýšlím o smyslu žití, a zastávám názor, že vždy je něco za něco, po příjezdu jsem měl pocit, že jsem prožil něco nádherného a zákonitě proto musí přijít pravý opak. Znáte to. Tenhle pocit. A přišlo. Asi po dvou měsících mě začaly bolet kosti, a postupně se to zhoršovalo tak, že jsem bolestí nemohl spát. Tak jsem skončil v nemocnici. A konečná diagnóza? Mnohočetný myelom.

Pro vás, kteří neví, co to je, tak se jedná o rakovinu buněk, která má za následek řídnutí kostí, jejich samovolné praskání a selhávání ledvin. Kdybych neměl zažitý názor o tom, že po vzestupu musí přijít zákonitě pád, tak už jsem na tomto světě asi nebyl. Přijal jsem vše s pokorou a to, co po tom následovalo, včetně transplantace kostní dřeně a půlročního upoutání na lůžku, prasklých obratlů a žeber jsem bral a beru jako další zkušenost, ze které je třeba se poučit, a že i v této situaci může být život krásný. V čem?

Už jen z toho, že se ráno probudím, mám velkou radost. Pochválím se za každou maličkost, která se mně povede, těším se z toho, že můžu pracovat na tarotových kartách, malovat obrazy, a to vše mne naplňuje optimismem a dobrou náladou. Ano, dnes mám jiné hodnoty a hlavně neplánuji nic dlouhodobě, ani nemohu. Prožívám každý den, který jsem na tomto světě.

Všichni bychom chtěli jenom dobro, ale co je dobro bez zla a mohou vůbec bez sebe být?

Nakoukl jsem do "pekla" už několikrát v životě a vždy jsem si uvědomil, že "nebe" není zadarmo, a nebo jinak, že to svoje nebe bych bez svého pekla vůbec nemohl pochopit. A tahle moje filozofie mně pomohla i tentokrát.

Každý máme svoje "nebe" a "peklo" a v průběhu života se mohou měnit. Myslím si, že existuje nepřímá úměra. Čím horší zážitek nás potká, tím nám stačí méně k tomu, abychom byli šťastní.

A v tomto duchu se snažím tvořit i tyto tarotové karty. I když vám vyjde ta nejhorší karta nezoufejte, štěstí je určitě někde blízko vás, jenom je potřeba se dobře kolem sebe rozhlédnout a naopak, pokud si vytáhnete tu nejlepší, dejte si velký pozor – pýcha a sobectví jsou jen kousek od hrdosti.

Orel Aljaška

Zjistěte více po telefonu

Lea – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

facebook instagram

Autorská práva vyhrazena. Bez písemného svolení je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce. Výklad karet online zdarma připravil Jiří Berta, anglická verze Tarot Card Stories, Mapa stránek, 2022 © LB