eTarot.cz bTarot.cz

Výklad karet onlineZnamení zvěrokruhu a charakteristika znameníBeran

Beran

Beran - Znamení zvěrokruhu

Charakteristika znamení

21. březen až 20. duben

Charakteristika / Kameny / Muži / Ženy

Oheň

Lidem narozeným ve znamení Berana vévodí živel ohně. Proto jsou často Berani doslova “hořící pochodně”, které svým příkladem a bezprostředním jednáním přinášejí vytoužené světlo pro okolí a pozitivní energii do temnot všednodenních útrap. Beran je tak svého druhu bojovníkem, který se dokáže neohroženě bít za vznešené ideály, podpořit důležitou myšlenku, a nebo se zastat slabšího. Být blízko Berana znamená mít v dosahu studnici motivace a odhodlání. Stačí osvěžit rty pár doušky z toho pramene a hned váš den získá lepší chuť plnou vitality!

Odvážný a soutěživý

Charakteristické pro Berany je, že oplývají sportovním a soutěživým duchem, který je nutí hledat a přijímat nejrůznější výzvy. A to i ty nebezpečně, které rostou na poli vzrušení a klíčí z nejistot. Být velmistrem v sudoku je sice krásné, ale přece jen asi příliš “usedlé” na dnešní dobu a jiskrnou povahu Berana. Člověk narozený ve znamení Berana tak bude spíš hledat poslední bílá místa na mapě v hlubokých pralesích Amazonie, opravovat Nautilus po boku kapitána Nema dvacet tisíc mil pod mořem, nebo zkoušet postavit Eiffelovu věž ze sirek; ovšem vysokou 301 metrů (!) tedy ještě o metr vyšší, než je ta skutečná v Paříži.

Beran je upřímný idealista

Berani patří mezi znamení zvěrokruhu, která kupředu táhnou ideály, spíše než lačnost po blahobytu a bohatství. Inu, živlem Berana je přece oheň, nikoli pragmatický element země, který často svazuje křídla rozletu do oblak. Oheň pomáhá přifouknout horký vzduch balónu fantazie, který Berany odnáší jako motivace vstříc dalekým lepším zítřkům. Beran, vyzbrojen ideály, je často až bolestivě upřímný, což mu přináší občasná střetnutí s lidmi, kteří o takovou dávku pravdomluvnosti jednoduše nestojí. Výhodou však je, že Beran neztrácí energii pletichařením a snaží se pod heslem “co na srdci, to na jazyku” čistit atmosféru a posouvat společenské dění kupředu. Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu se tak vyznačují charakteristickou upřímností hraničicí až s prostořekostí; nehodí se proto obvykle do politických a diplomatických kruhů. Beranům vyhovuje naopak práce umožňující rázné a přímočaré jednání i komunikaci. Bezúčelná činnost postrádající hlubší smysl tyto idealisty ničí, stejně jako třeba hyne rostlina zasypaná neúrodnou sutí.

Srdečný v každém okamžiku

“Včera už bylo a zítřek je ještě daleko”, tak by se dal shrnout průzračný moment, v němž Beran přebývá - je to totiž přítomnost. Bezprostřednost bez příkras. Jednoduché “tady a teď”, které vyžaduje sice špetku plánování, ale přece jen ne tolik, aby se v něm Beran dusil jako skopové maso v papiňáku. Beranům tolik nezáleží na jistotách, ale musí mít pocit, že každý okamžik jednoduše stojí za to. Zlaté cihly v bance totiž nikdy nezáří tak příjemně a hřejivě, jako zapadající slunce nad africkou savanou právě v momentě, kdy se chystá jako karamel rozpustit nad obzorem a provonět vzduch sladkou vzpomínkou. Spoření je důležité, ale Beran není sysel, pro něhož by peníze byly smyslem života. S radostí a klidem tak Beran škrtne ze spořícího účtu nějakou tu nulu, aby barometr štěstí ukázal jasné a bezmračné vyhlídky a zaplněný zážitkový kalendář.

Novorozeně zvěrokruhu jménem Beran

Beran je vycházejícím sluncem a prvním ze dvanácti znamení zvěrokruhu. Můžeme v něm tak spatřovat jakéhosi „novorozence“ a úsvit vyvstávajících možností. Inspirací pro hlubší pochopení Berana proto může přinést i charakteristika tarotové karty Blázen, což je první karta “Velké arkány”, s níž má toto znamení společné rysy.

Kameny a klíčové vlastnosti

Klíčové vlastnosti: iniciativní, soutěživý, odvážný, podnikavý, důvěřivý, srdečný, upřímný, netrpělivý, lehkovážný
Planeta: Mars
Živel: Oheň
Kameny: Karneol, jaspis, rubín, ametyst, chalcedon, rodonit, ohnivý achát, turmalín, topaz, safír, diamant

Muži ve znamení Berana

Energický hybatel a organizátor

Mezi mužskými beraními rohy se skrývá hlava, jež obvykle žhne plameny nápadů, životním elánem a tvůrčí energií. Nudný vypelichaný Beran je vzácný jako voda na poušti, i když i na takového samozřejmě můžete tu a tam narazit. Beran, který již ze vzdálenosti dvaceti metrů zaujme ochablým vzezřením, nemoderními šaty a pohledem upřeným do prázdné minulosti - takový je jen karikaturou svého znamení. Pro typického muže - Berana je charakteristické, že aktivně vyhlíží, za kterým rohem čeká nejlákavější dobrodružství, aby mu mohl jít naproti. A to klidně ruku v ruce s vámi, pokud jste jako jeho žena ochotna obětovat něco z pocitu bezpečí, pohodlí a životních jistot.

Rychlá intenzivní láska bez přetvářky

Láska v podání muže - Berana je obvykle velmi intenzivní a hluboká, byť mnohdy nepřetrvá celá staletí. Avšak právě ideální zodpovědný muž zvládne přetavit vroucí zamilovanost v plnohodnotný trvalý vztah; asi jako když se roztavené železo z vysoké pece nalévá do vybrané formy. Pro muže narozené ve znamení Berana je tak vysoce charakteristické, že nejednají polovičatě, ale žijí naplno a rychle. Nepředstírají, ale prožívají a otevřeně sdílí své nitro. Dvacet-čtyři hodin, které poskytuje den, se tak Beranovi může často jevit jako nedostatečný prostor k seberealizaci - podobně jako nejlevnější jízdenka MHD platná jen pár stanic bez přestupu. Ale to už je prostě život. Muž - Beran si nakonec dokáže vybrat to nejdůležitější.

Ženy ve znamení Berana

Přímočarost má na křižovatce přednost

Ženy narozené ve znamení Berana rozhodně nepostrádají temperament a přímočarou výřečnost. Pokud se dostanou na pomyslnou křižovatku života, rozhodně dávají přednost vnitřnímu semaforu pocitů, spíše než společenským konvencím. Nuda není na seznamu jejich charakteristických vlastností, stejně jako poslušnost či poddajnost. Žena - Beran je vždy alespoň trochu svéhlavá, takže jí prosím neříkejte, že existuje efektivnější způsob třídění prádla, i kdyby to byla pravda podložená matematickým algoritmem. Pokud tato žena touží kupovat luxusní prádlo z francouzského boutique, ví, proč to chce - a vy byste to měli respektovat. Protože: pokud žena - Beran touží mít po svém boku vás, musíte tuto rohatou výzvu přijmout se vším všudy.

Samostatnost je perlou v řece života

Jste-li muž, nechtějte po ženách narozených ve znamení Berana, aby byly pasivní ozdobou Vaší ješitnosti. Každá skutečná Beranka je perlou, která umí a chce zářit v řece života samostatně. Muž není biologická nezbytnost a ženy se podle toho umí zařídit. Ty ve znamení Berana obzvlášť. Charakteristické pro Beraní ženu je to, že nepostrádá odvahu, umí si stát za svým názorem a naslouchat touhám. Pokud ji šumivé a sladké dobrodružství nenabídnete právě vy, pak vězte, že jich svět skýtá dostatek i bez vašeho přičinění. Žena - Beran patří ke znamením zvěrokruhu, jejichž hrdost je skutečným vývěsním štítem nad vchodem do labyrintu romantické duše.

(Aktualizováno: 4.6.2022)

Zjistěte více po telefonu

Rozárka – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

facebook instagram

Autorská práva vyhrazena. Bez písemného svolení je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce. Výklad karet online zdarma připravil Jiří Berta, anglická verze Tarot Card Stories, Mapa stránek, 2024 © LB