eTarot.cz bTarot.cz

Výklad karet onlineZnamení zvěrokruhu a charakteristika znameníBlíženci

Blíženci

Blíženci - Znamení zvěrokruhu

Charakteristika znamení

21. březen až 20. duben

Charakteristika / Kameny / Muži / Ženy

22. květen až 21. červen

Věčně svěží a duchem mlád

Pokud existuje věčné mládí, pak je jeho ztělesněním na planetě Zemi bezesporu Blíženec. Živlem Blížence je totiž vzduch, což je element plný větru. Větru přinášejícího nové příležitosti, podněty a inspiraci. Blíženec je tak člověk s hlavou v oblacích, který rozhodně nestojí nohama pevně na zemi. Cenou, kterou Blíženci za svého věčně svěžího a mladistvého ducha musí platit, je však obvykle jistá nevyzrálost či povrchnost. Skutečný Blíženec je na jedné straně zábavnou hvězdou večírku, studnicí povyražení, originálních vnuknutí i ztřeštěných nápadů; na druhé straně však Blíženec prchne, jakmile začne “jít do tuhého”. Blíženec je proto skvělý snílek a inspirátor, ale mnohem horší krizový manažer či opěrný pilíř pro těžké chvíle.

Znamení, co zná vše, ale jen z 5%

Blížence obklopuje určitá aura bystré rychlosti, až neklidu. Lidé narození v tomto znamení jsou jako láhev šampaňského. Jejich mysl přetéká nápady, bublá představivostí, a naplní ráda lecjakou sklenici rozkoší. Stejně jako rozdováděné štěňátko nebude ideálním psem-hlídačem, Blíženci se nehodí na práci, kde je vyžadováno dlouhé soustředění a pečlivost, a nebo ještě hůř, třeba jednotvárnost, to vše může být hodně tvrdý oříšek. Pro Blížence je také charakteristické, že se jim nevyhýbá jistá povrchnost. Jedná se o znamení, které rozumí naprosto všemu - muž či žena, co patrně procestovali křížem krážem Zeměkouli i větší část sluneční soustavy, přečetli opakovaně návod k odšťavňovači i Ottův slovník naučný, avšak pamatují si z toho všeho asi jen 5% - rozhodně ale těch nejpodstatnějších!

Blíženec, to je “ano i ne” v jednom balení

Blížence baví dělat přinejmenším dvě věci najednou. Především si však přitom nechtějí dělat těžkou hlavu s otázkou, zda to není příliš velké sousto či zda jsou všechny jejich pestré činnosti v souladu. Zajímavou inspirací pro Blížence je proto tarotová karta Mág, se kterou sdílí mnoho společných vlastností. Blíženec je ve skyrtu duše kouzelník, který dokáže vytahovat králíky z klobouku a o pár minut později je s klidným svědomím péct s bylinkami na másle k nedělnímu obědu. Inu, kdo ví, jestli přece bude zítra ještě o magii zájem a dnešní oběd je mnohem důležitější “tady a teď”, takže šup s králíky na pekáč. A o tom život Blížence právě je. Obvykle si nedělá těžkou hlavu s dokonalostí, ani rozporuplnost těmto lidem nevadí, pokud je kolem dobrá zábava. Nevadí vychvalovat černou barvu, a přitom být oblečený celý v bílém, alespoň dokud panuje svěží atmosféra mezi posluchači.

Není nic horšího, než koule na noze

Blíženci často neshromažďují majetek. Svazoval by jim nohy, které chtějí mít volné. Pro Blížence není asi nic horšího než cítit se přikovaní k jednomu místu či práci. A volná touží být i jejich mysl. Praví Blíženci tak nejsou sentimentální. Zlatý přívěsek po babičce je samozřejmě úctyhodná památka, ale takovou cennost stačí vytáhnout jednou za rok z krabice a Blíženec nemá potřebu kvůli ní doma stavět svatyni, u níž by pálil každý den svíčky. Krásné, voňavé, blyštivé i věci hebké na omak dokážou zpříjemnit život o milion procent, ale obětovat kvůli přepychu svobodu není nic pro Blížence.

Znamení, kde hbitost jde až na kost!

Jednoznačnou předností znamení Blíženců je rychlost, hbitost, pohotovost a duchapřítomnost. Právě proto se Blíženci skvěle hodí na pozice, které vyžadují kontakt s lidmi a obratnou komunikaci. Znamení proto zazáří v povoláních, jako jsou tiskový mluvčí, mediální expert, bavič, politik, moderátor, obchodník či prodejce. Blíženci hovoří rychle a hbitě a dokáží se obvykle ze všeho v případě potíží vymluvit.

Kameny a klíčové vlastnosti

Klíčové vlastnosti: komunikativnost, výmluvnost, dychtivost, pohotovost, změna, přátelství
Planeta: Merkur
Živel: Vzduch
Kameny: Tygří oko, citrín, achát, tyrkys, vltavín, korál, ametyst, sardonyx, chryzokol, chrysopras, safír, topaz, chalcedon, alexandrit, perla, měsíční kámen (adulár)

Muži ve znamení Blíženců

Blíženec je pěkné eso!

Muži narození ve znamení Blíženců jsou obvykle zárukou zábavy. To, že s tímto mužem nebude o zážitky nouze je prakticky tak jisté, jako že dvě esa a tři králové k tomu jsou v pokeru full hand - není to samozřejmě záruka výhry, ale opravdu silná karta! Muži v tomto znamení jsou navíc pěkná esa i proto, že své pocity umí naservírovat velmi dychtivě. Láska je pro ně úrodné pole, nikoli neschůdné skalnaté pohoří.

Pozor, muži se dokáží také nudit

Pokud se rozhodnete s mužem narozeným ve znamení Blíženců trávit čas, měli byste být připraveni na to, že odvrácenou stranou jeho vtipných a společenských vzletů, je i vyčerpání a beznadějný pocit nudy, když dojdou impulzy a inspirace. V partnerství či lásce s mužem - Blížencem byste proto měli být připraveni, poskytovat mu v takových “těžkých” chmurných chvílích nové podněty a nápady. Jednoduše musíte počítat s tím, že bude třeba čas od času převzít iniciativu. Jestli muže vytáhnete na zážitkový pobyt v keramické dílně, pozvete ho do kina, nebo na akční lukostřelbu ze hřbetu koně, případně zorganizujete domácí turnaj v šipkách, to už je na vašem důvtipu.

Ženy ve znamení Blíženců

Tvůrčí žena hledající inspiraci

Ženy narozené ve znamení Blíženců jsou velmi společenské a očekávají od svého mužského protějšku, že bude nevysychající studnicí inspirace i zábavným průvodcem společného času. Měli byste se proto na takovou roli připravit. Pokud nejste schopni jemně formulovaných vět, patrně u ženy - Blížence nepochodíte. Vést poutavou a inteligentní konverzaci, která dokáže zamyšlením vyplnit chvíle ticha, to je holá nezbytnost. Konečně, umět přiměřeně pocukrovat zevnějšek ženy ve znamení Blíženců lichotkami, to lze bez nadsázky považovat za rozhodující. Jste-li pravý gentleman, musíte umět na ženě najít to krásné, i kdyby měla v ruce mop, na hlavě šátek a uklízela schody, po nichž náhodou kráčíte vzhůru.

Žena - Blíženec, liška všemi mastmi mazaná

Ženy ve znamení Blíženců jsou často neobyčejně impulzivní a dokáží proto podlehnout svodům vášně. To se může projevit jak při neplánovaném nákupu v luxusním butiku, tak klidně i při pohledu na dobře šlechtěného samečka. Aférky samozřejmě nejsou na denním pořádku tohoto znamení, ale ženy narozené v Blíženci jednoduše těžko odolávají slasti, která se jim nabízí právě tady a teď. O to více pak mají vyvinutou naprosto excelentní schopnost utajit případný prohřešek před rodinou i přáteli. Žena - Blíženec je proto liška prohnaná a vy si rozmyslete, budete-li jí věřit čenich mezi očima.

(Aktualizováno: 6.6.2022)

Zjistěte více po telefonu

Glorie – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

facebook instagram

Autorská práva vyhrazena. Bez písemného svolení je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce. Výklad karet online zdarma připravil Jiří Berta, anglická verze Tarot Card Stories, Mapa stránek, 2024 © LB